کفش‌های ارتوپدی، نسبت به کفش‌های معمولی راحت‌تر بوده و پشتیبانی بیشتری ارائه می‌کنند. این نوع از کفش‌ها، جایگزینی برای ارتزها هستند و به کاهش علائم مرتبط با بیماری‌های متعدد پا کمک می‌کنند. این تصور غلط رایج وجود دارد که کفش‌های ارتوپدی زنانه، هرگز شیک و زیبا نیستند. در حالی که امروزه گزینه‌های زیادی مطابق با مد روز وجود دارد که بسیار شیک و زیبا هستند.

کفش‌های ارتوپدی با پشتیبانی بهتر و بیشتر از مکانیک پا و ساختارهای آن، بسیاری از کارکردهای مفید را ارائه می‌نمایند. این کفش‌ها، علائم مربوط به بیماری‌های دردناک مانند فاسئیت پلانتار، خار پاشنه و کمردرد را بهبود می‌بخشند.

انتخاب کفش‌های ارتوپدی مناسب، به مشکلی که درگیر آن هستید بستگی دارد. اما مزایای مختلفی وجود دارند که این کفش‌ها می‌توانند برای شما به ارمغان بیاورند. کفش‌های ارتوپدی از پاهای شما پشتیبانی کرده و گردش خون را افزایش داده و ناراحتی‌های شما را کاهش می‌دهند. پزشکان در کلینیک فرخانی می‌توانند در انتخاب انواع کفش‌های ارتوپدی مناسب برای شما، به شما کمک کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کفش طبی و یا رزرو نوبت در کلینیک دکتر فرخانی می‌توانید با شماره تلفن‌های 03132367465 – 03132330382 تماس حاصل فرمایید.

چه کسانی می‌توانند از مزایای کفش‌های ارتوپدی بهره ببرند؟ 


چه کسانی می‌توانند از مزایای کفش‌های ارتوپدی بهره ببرند؟ 

کفش‌های طبی را می‌توان به منظور کمک به دامنه وسیعی از مشکلات، به صورت سفارشی تولید کرد. به خصوص اگر شما از مشکلاتی رنج می‌برید که تحرک شما را محدود می‌کنند؛ کفش‌های طبی می‌توانند به شما کمک کنند تا مجدداً آزادی حرکتی خود را بازیابید. این کفش‌ها می‌توانند ناراحتی‌های شما را کاهش داده و امکان ورزش کردن را برای شما فراهم کنند.

کفش‌های ارتوپدی می‌توانند در صورت وجود موارد زیر به شما کمک کنند:

مزایای پوشیدن کفش‌های طبی 


رنج بردن از پا درد می‌تواند تمام جنبه‌های زندگی روزمره شما، از پیاده روی گرفته تا کار کردن را تحت تاثیر قرار داده و حتی انجام ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین وظایف روزمره شما را دشوار کند. کفش‌های ارتوپدی می‌توانند به شما کمک کنند تا با کاهش علائم ناخوشایند مشکلات پزشکی متعدد پا، کیفیت زندگی روزمره خود را بهبود ببخشید.

انتخاب کفش‌های طبی برای پوشیدن، می‌تواند قدم بزرگی در جهت درست، به سوی بهبود سلامت پاهای شما باشد.

کفش‌های طبی، پشتیبانی عالی ارائه می‌کنند 

کفش‌های طبی، علاوه بر ارائه پشتیبانی عالی از قوس کف پا، می‌توانند با کوسن گذاری در قسمت پاشنه کفش، تراز مناسبی برای پاهای شما فراهم کنند. در صورت عدم پشتیبانی مناسب و تراز ضعیف پا، ممکن است مشکلاتی مانند صافی کف پا و فاسئیت پلانتار رخ دهد که مشکلاتی دردناک و اغلب خسته کننده هستند.

پوشیدن کفش‌های طبی به صورت روزانه می‌تواند پا درد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد

یک انسان به طور متوسط روزانه ۵ تا ۱۰ هزار قدم بر می‌دارد. تفاوتی ندارد که شما یک ورزشکار حرفه‌ای باشید یا صرفاً در یک پارک پیاده روی کنید؛  اگر کفش ضعیف و نامناسبی بپوشید، با هر قدمی که بر می‌دارید خطر وارد شدن آسیب به پاهای خود را افزایش می‌دهید.

هدف از پوشیدن کفش‌های طبی، کاهش خطر ایجاد آسیب است. از این رو این کفش‌ها در اندازه‌ها و عرض‌های مختلفی که معمولاً کفش‌های عادی فاقد آنها هستند، تولید می‌شوند. این کفش‌ها به شکل فوق‌العاده‌ای راحت بوده و فضای کافی برای حرکت انگشتان پا، بدون هر گونه ناراحتی را فراهم می‌کنند و همچنین از کشیده شدن پاها به سطح داخلی کفش‌ها جلوگیری می‌نمایند. این کفش‌ها در ناحیه پاشنه، کوسن گذاری شده‌اند تا پاهای شما به شکل ناراحت‌کننده‌ای به سمت جلو فشار داده نشوند که این امر باعث راحتی بیشتر در انجام فعالیت‌های فیزیکی می‌شود.

کفش‌های طبی، گردش خون را افزایش می‌دهند 

افرادی که از دردهای عصبی ناشی از بیماری دیابت رنج می‌برند، با پوشیدن کفش‌های طبی، احساس راحتی بسیار زیادی خواهند داشت. بیماران مبتلا به درد عصبی دیابت، به پشتیبانی عالی از قوس کف پا احتیاج دارند و کفش‌های ارتوپدی از این جهت برای آنها بسیار عالی هستند. متخصصان همچنین پوشیدن کفش‌های طبی را برای بیمارانی که از نوروپاتی دیابتی رنج می‌برند، توصیه می‌کنند.

بیماری که مبتلا به نوروپاتی دیابتی است، دچار کاهش احساسات در نواحی مختلف پا شده و اغلب متوجه آسیب‌هایی که در پا رخ داده شده است، نمی‌شود. که این امر می‌تواند در آینده، بیمار را در معرض خطر مشکلات جدی قرار دهد. بیماران مبتلا به نوروپاتی دیابتی، اغلب دچار گردش خون ضعیف در پاهای خود می‌باشند. کفش‌های ارتوپدی می‌توانند فضای کافی برای حرکت و عملکرد پا، بدون ایجاد ناراحتی را فراهم کنند و در بسیاری از موارد، کفش‌های طبی بیماران را از خطر قطع شدن پا نجات داده‌اند.

پوشیدن کفش‌های طبی بهتر از انجام عمل جراحی است. 

پوشیدن کفش طبی، یک راهکار مراقبتی پیشگیرانه برای پا است. اگر در مراقبت مناسب از پاهای خود شکست بخورید، دیر یا زود وادار به مواجه شدن با عواقب آن خواهید شد. پوشیدن کفش‌های طبی در مواقعی که از درد یا سایر مشکلات مربوط به پا رنج می‌برید، می‌تواند شما را از انجام عمل جراحی نجات دهد. پوشیدن کفش طبی، یک اقدام پیشگیرانه است که حتی می‌تواند شما را از صرف مبالغ هنگفت برای انجام عمل‌های جراحی نیز نجات دهد.

کفش‌های طبی می‌توانند به کاهش علائم مشکلات متعدد مربوط به پا، کمک کنند.

کفش‌های ارتوپدی می‌توانند ناراحتی ناشی از مشکلات متعدد مربوط به پا را از بین ببرند؛ زیرا تراز عالی پا (متناسب با نیازهای هر فرد) و پشتیبانی مناسب از قوس کف پا را فراهم می‌کنند. اغلب اوقات بیشتر مشکلات مربوط به پا، ناشی از پوشیدن کفش‌های نامناسب هستند.

برخی از افراد برای داشتن تحرک، به کفش‌های طبی تکیه می‌کنند 

هنگامی که از درد یا انعطاف ناپذیری و خشکی در پاهای خود رنج می‌برید، این وضعیت می‌تواند باعث کاهش تحرک کلی شما شود. مشکلات مربوط به پا می‌تواند شما را از راه رفتن و انجام فعالیت‌های مورد علاقه خود باز دارند. اما پوشیدن کفش‌های طبی می‌تواند به بهبود تحرک شما کمک کند. ممکن است پس از پوشیدن کفش‌های طبی و عادت کردن به احساسی که این کفش‌ها به شما می‌دهند، متوجه شوید که ورزش کردن با آنها چقدر راحت‌تر است.

پوشیدن کفش‌های طبی به شما احساس خوبی می‌دهد 

بیشتر افراد برای کاهش دردهای خود و همچنین جلوگیری از آسیب دیدگی، پوشیدن کفش‌های طبی را انتخاب می‌کنند. اما فراتر از تمام دلایل بالا، آنها از پوشیدن این کفش‌ها احساس خوبی دارند. به دلیل مزایای متعدد این کفش‌ها، افراد پول خرج کردن برای تهیه آن‌ها را یک حرکت هوشمندانه قلمداد می‌کنند.

در اینجا، اصلی‌ترین مزایای پوشیدن کفش‌های طبی توضیح داده شده است. با این حال چندین مشکل وجود دارند که نمی‌توان آنها را صرفاً با عوض کردن کفش‌ها درمان کرد. برای درمان چنین مشکلاتی، اغلب متخصصان استفاده از کفش‌های ارتوتیک را توصیه می‌کنند.

یافتن کفش‌های طبی مناسب 


یافتن کفش‌های طبی مناسب

کفش‌های ارتوپدی معمولاً به «زشت بودن» شهرت دارند؛ اما در طول دهه‌های اخیر همه چیز تغییر کرده است. امروزه کفش‌های طبی، طبق مد روز به نظر می‌رسند و اکثر افراد نمی‌توانند تفاوت بین این کفش‌ها و کفش‌های معمولی را تشخیص دهند. بیشتر خانم‌ها اغلب دچار کمر درد و ناراحتی در پاهای خود هستند که این وضعیت با افزایش سن آنها بدتر هم می‌شود.

متاسفانه بیشتر خانم‌ها فکر می‌کنند کفش‌های طبی زیبا نیستند و اغلب به همین دلیل، به جای پوشیدن یک جفت کفش طبی مناسب، درد و رنج حاصل از پوشیدن کفش‌های غیر استاندارد را به جان می‌خرند. امروزه زیبایی کفش‌های طبی، بیشتر از هر دوره دیگری است و مزایای این کفش‌ها باعث مورد توجه قرار گرفتن آنها توسط عموم افراد شده است.

امروزه بسته به نیاز شما، گزینه‌های مختلفی از کفش‌های ارتوپدی در دسترس می‌باشند. از جمله کفش‌های مخصوص پیاده روی، دویدن، کار کردن و سایر فعالیت‌ها. در وهله اول، شما باید یک جفت کفش پیدا کنید که ویژگی‌های طراحی مورد نظر شما را داشته باشند. بیشتر کفش‌های ارتوپدی حداقل دو مورد از جنبه‌های زیر را فراهم می‌نمایند:

  • یک کفی متحرک، جهت قرار دادن ارتزهای طبی برای زنانی که به گذاشتن کفی‌های تجویز شده توسط پزشک احتیاج دارند.
  • فضای عمیق پنجه پا که در صورت داشتن مشکلاتی مانند بنیون یا سایر ناهنجاری‌های پا، فضای کافی برای حرکت دادن انگشتان را برای شما فراهم کند.
  • کانتر پاشنه محکم برای ایجاد ثبات در این ناحیه و بهبود علائم مربوط به فاسئیت پلانتار یا خار پاشنه
  • تنوع سایز، حداقل در سه عرض مختلف برای تناسب با هر سایز پایی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره و تماس